اجرای دیوارپوش

نصب و اجرای دیوارپوش

یکی از راه های سریع در تغییر دکور منزل که نظر طراحان دکوراسیون داخلی را جذب کرده است دیوارپوش ها یا دیوارکوب ها میباشد. با استفاده از دیوارپوش ها میتوان سریع، کم هزینه و بدون بنایی طرح ایده آل در طرح ها و رنگ های مختلف را بر روی دیوار منزل یا محل کار خود را پوشاند. دیوارکوب یا دیوارپوش یکی از سریع ترین راه های ایجاد نمای زیبا برای دیوار خانه یا محل کار میباشد که طرفداران زیادی به خود جذب کرده و امروزه در بازار محصولات متنوعی با طرح های گوناگون دیده میشود و جزو محصولاتی است که در صنعت نوین ساختمان جا باز کرده است. در خانه ها، بیمارستان ها، رستوران، فروشگاه، مراکز اداری و تجاری، سالن ورزشی، هتل ها و ... مورد استفاده قرار گرفته است. نصب دیوارپوش ها بسیار با سرعت انجام میشود و در زمان کوتاهی میشود متراژ زیادی را دیوارپوش نصب کرد. برای نصب دیوارپوش زیرسازی بسیار مهم است، اگر دیوار صاف باشد و گچ شده باشد زیر سازی نیاز ندارد ولی اگر دیوار سیمانی باشد باید زیر سازی شود.

 

برای نصب دیوارپوش های از دو روش استفاده میشود:

1- نصب مستقیم بر روی دیوار 2- نصب دیوارپوش با زیرساز فلزی

نصب مستقیم بر روی دیوار: پانل های دیوارکوب به وسیله منگنه کوب یا میخ کوب به دیوار نصب میشود.

نصب دیوارپوش با زیرساز فلزی : در این روش نصب دیوارکوب سازه فلزی را به دیوار مربوطه نصب میگردد و تراز میشود.

سطحی تراز تر به ما میدهد و در صورت تراز نبودن دیوار اصلی گزینه مناسبی است.  استفاده از فضای خالی پشت پانل تا دیوار امکان نصب عایق صوتی، عایق حرارتی، عبور تاسیسات برق و مکانیکی و ... بدون تخریب دیوار اصلی نصب میشود.

امکان اجرای دیوارپوش بر هر سطحی مثل سفال، سیمان، آجر و ... بدون نیاز به زیرسازی و گچ کاری میباشد. جابه جایی دیوارپوش راحت تر است و پانل ها آسیب نمی بینند. دیوارپوش ها دو نوع دارند دیوارپوش ام دی اف(MDF) و دیوارپوش پی وی سی (PVC) میباشد. زیر سازی اولیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برای نصب دیوارپوش داشتن یک سطح تراز شده و یکدست خیلی مهم است.

نصب دیوارپوش

روش نصب دیوارکوب

دیوارپوش ها، توانایی نصب با میخ و چسب را دارند.

بر روی دیوار های سیمانی یا کاشی و سنگ باید زیر سازی انجام شود تا نصب دیوارکوب ها به صورت درست و تراز انجام گیرد.

امکان نصب بر روی سقف به عنوان سقف کاذب را دارند.

 

روش اندازه گیری دیوارکوب ها

  • نقشه دیوارهایی که میخواهید روی آن دیوارپوش نصب کنید را روی کاغذ بکشید، عرض و ارتفاع دیوار ها را با هم ضرب کنید مساحت دیوار بدست بیاورید. دیوارپوش ها در ارتفاع ۲٫۸۰ و ۳ متری هستند و اگر دیوار ما ۲٫۴۰ ارتفاع دارد و ما از دیوارکوب های ۲٫۸۰ سانت استفاده میکنیم، 40 سانت از دیوارپوش پرت میشود و نباید جزو متراژ دیوارپوش حساب شود.
  • عرض دیوارهایی که قرار است با دیوارکوب بپوشانیم را جمع کرده به همان اندازه باید قرنیز برای پایین دیوار و ابزار تاشو یا میت برای بالای دیوار استفاده کرد.
  • دیواری که دیوارپوش میشود اگر فرو رفتگی، قاب ، درب و پنجره داشته باشد باید از ابزار های میت و تاشو استفاده کرد.
  • قسمت هایی که دیوار تمام میشود باید از ابزار میت استفاده کرد و شکستگی های دیوار با ابزار تاشو باید پوشیده شود.
نصب دیوارکوب

فیلم آموزش نصب دیوارپوش

دیوارپوش یا دیوارکوب

دیوارپوش همان دیوارکوب امروزه به جای رنگ یا کاغذ دیواری در صنف دکوراسیون داخلی کاربرد دارد . دیوارپوش و دیوارکوب به دو نوع مدل دیوارپوش پی وی سی یا دیوارکوب pvc  و دیوارپوش ام دی اف یا دیوارکوب mdf  موجود می باشد .
 
که در بخش مربوط به دیوارپوش ام دی اف و دیوارپوش پی وی سی مفصل در مورد این محصولات صحبت خواهیم کرد . و همچنین درباره برند دیوارپوش ام دی اف و  نیز صحبت خواهیم کرد . فقط به صورت کلی به اطلاع شما مشتریان عزیز ایرانی دکور برسانیم که تمامی برند های دیوارپوش ام دی اف و دیوارپوش پی وی سی ایرانی دکور جزو تولیدات داخلی دیوارپوش یا دیوارکوب می باشند . با افتخار می توانیم بگوییم ما فروشنده دیوارکوب یا دیوارپوش ایرانی با کیفیت بالا و تولید کشور عزیزمان ایران می باشیم .
 
دیوارپوش یا دیوارکوب دارای طرح های متنوعی می باشد که مناسب با هر سلیقه ای می توانید دیوارپوش یا دیوارکوب خود را انتخاب کنید . جزو سبد کالای ما هم دیوارپوش ام دی اف می باشد و هم دیوارپوش پی وی سی

دیوارپوش پی وی سی PVC

در ابتدا به برندهای دیوارپوش پی وی سی موجود در سایت ایرانی دکور اشاره می کنیم که عبارتند از :

دیوارپوش سی پان یا دیوارکوب سی پان

دیوارپوش داتیس یا دیوارکوب داتیس

دیوارپوش همت پلاست یا دیوارکوب همت پلاست

دیوارپوش پارس پلاست یا دیوارکوب پارس پلاست

دیوارپوش آرمانی پلاست یا دیوارکوب آرمانی پلاست

دیوارپوش ای جی ای یا دیوارکوب ای جی ای

دیوارپوش آلپر یا دیوارکوب الپر

دیوارپوش کوبوآ پلاس یا دیوارکوب کوبوآ پلاس

دیوارپوش پی وی سی یا دیوارکوب pvc  دارای طرح های متنوع می باشد که خود دیوارپوش پی وی سی دارای چند مدل رایج در بازار می باشد . که عبارتند از دیوارپوش یا دیوارکوب :

دیوارپوش سفید مات

دیوارپوش سفید براق

دیوارپوش هات استمپ

دیوارپوش روکش دار

دیوارپوش سفید خام :

دیوارپوش یا دیوارکوب سفید مات در واقع همان دیوارپوش سفید خام می باشد که در واقع می توان گفت ارزان ترین جنس موجود در گروه دیوارپوش پی وی سی می باشد که عموما 32 پل یا 37 پل می باشند و طول آنها 6 متر می باشد و دارای عرض های 20 سانت یا 25 سانت می باشد .

دیوارپوش سفید براق :

دیوارپوش سفید براق یا دیوارکوب سفید براق عموما پر فروش تراز دیوارپوش سفید مات می باشد چون تمیز کردن و شستوشوی آن ها از دیوارپوش سفید مات آسان تر است و تفاوت قیمت زیادی هم با هم ندارند و طول دیوارپوش سفید براق 6 متر و عرض آن ها 20 سانت و 25 سانت می باشد .

دیوارپوش هات استمپ :

دیوارپوش هات استمپ در واقع همان دیوارپوش پی وی سی می باشد که با لایه هات استمپ پوشانده شده است . دیوارپوش هات استمپ به دو مدل انتقال با گرما و انتقال با حلال تولید می شود . که دیوارپوش پی وی سی هات استمپ تولید شده با هردو مدل براق می باشند ولی دیوارپوش هات استمپ تولید شده با حلال علاوه بر براق و ضدخش بودن از مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و حرارت نسبت به دیوارپوش پی وی سی هات استمپ انتقال با گرما برخوردار است . کاربرد دیوارپوش پی وی سی هات استمپ بیشتر مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه می باشد .

دیوارپوش روکش دار :

دیوارپوش پی وی سی روکش دار دارای طرح های متنوعی می باشد که از دیوارپوش روکش دار پی وی سی می توان در اتاق پذیرایی و اتاق خواب و همچنین در مدارس و همچنین در محیط های اداری استفاده کرد . امروزه با وجود دیوارپوش پی وی سی روکش دار که دارای تنوع طرح بالایی می باشند به جای رنگ کردن و کاغذ دیواری استفاده می شود . و شما مشتریان عزیز می توانید طرح مدل خود را از داخل سایت ایرانی دکور انتخاب کنید . دیوارپوش پی وی سی ضد آب می باشد . و کاملا قابل شستشو می باشد . و دیوارپوش پی وی سی برای مناطق شمالی کشور از کاربرد بالایی برخوردار می باشد . چون در برابر رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار می باشد .

دیوارپوش ام دی اف MDF

دیوارپوش ام دی اف از ورق ام دی اف تولید می شود که با روکش پی وی سی وکیوم می شود . که مغز داخلی دیوارپوش ام دی اف هم از ورق ام دی اف می باشد و هم از ورق هایگلاس . دیوارپوش ام دی اف از آنجایی که از مقاومت بالایی در مقابل ضربه برخوردار است . برای سالن های ورزشی و اماکن اداری و راهرو های ساختمان بسیار مناسب می باشد . ولی دیوارپوش ام دی اف در عوض در برابر رطوبت و آب از مقاومت کمی برخوردار می باشد .

دیوارپوش ام دی اف در طول 2.80 و عرض 24 سانت و 25 سانت تولید می شود . مهمترین دلیل در تفاوت قیمت در بین دیوارپوش ام دی اف جنس ورق ام دی اف آن می باشد .که دیوارپوش ام دی اف با آن تولید می شود . هر چقدر کیفیت ورق ام دی اف مصرف شده در تولید بالاتر باشد قیمت دیوارپوش ام دی اف هم بالاتر خواهد بود که در داخل سایت ایرانی دکور برند های دیوار پوش ام دی اف عبارتند از :

دیوارپوش ام دی اف ای جی ای

دیوارپوش ام دی اف کرونوگرین

دیوارپوش ام دی اف آس پروفیل

دیوارپوش ام دی اف پرشیا پروفیل

 

دیوارپوش ایرانی

بعد از ممنوعیت واردات کالاهای لوکس و یا کالاهای وارداتی که در داخل کشور مشابه آن ها تولید می شوند اجرایی شد خوشبختانه این فرصت برای تولید کننده دیوارپوش ایرانی در داخل کشور بوجود آمد تا بتوانند با بالا بردن کیفیت دیوارپوش ایرانی خود دغدغه های هم میهنان عزیزمان را برطرف کنند و تمامی برند های موجو در سایت ایرانی دکور جزو برندهای دیوارپوش ایرانی می باشند بجز برند کرونوگرین که جزو معدود کالاهای وارداتی با موجودی محدود می باشد

خرید دیوارپوش

در خرید دیوارپوش باید به دو نکته دقت کنید یک اینکه قبل از خرید دیوارپوش باید با کارشناسان ما یا محلی که قصد خرید دیوارپوش دارید مشاوره بگیرید تا بتوانید مناسب با مکان خود دیوارپوش خود را انتخاب کنید و خرید دیوارپوش خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید . و قبل از خرید دیوارپوش اعم از خرید دیوارپوش پی وی سی و خرید دیوارپوش ام دی اف حتما از کارشناسان فروش دیوارپوش ما مشورت بگیرید و با اطمینان کامل دیوارپوش خود را خرید کنید .

فروش دیوارپوش

فروش دیوارپوش توسط سایت ایرانی دکور کاملا بی واسطه انجام می شود . ایرانی دکور در مجموعه محصولات دیوارپوش خود به فروش دیوارپوش پی وی سی و فروش دیوارپوش ام دی اف پرداخته است و در فروش دیوارپوش کاملا بی واسطه و مستقیم از کارخانه می باشد .

به فرض مثال فروش دیوارپوش داتیس فقط بر روی خاور و تریلی می باشد و از کف کارخانه برای دپو به فروش می رسد ولی فروش دیوارپوش همت پلاست و فروش دیوارپوش کرونوگرین و فروش دیوارپوش آرمانی پلاست یا دیوارکوب سی پان و سایر محصولات نه تنها به صورت عمده به فروش می رسد بلکه به صورت خرد هم برای مشتریان آنلاین ما به فروش می رسد .

توجه داشته باشید از آنجایی که فروش دیوارپوش ایرانی دکور به صورت عمده می باشد فروش دیوارپوش به صورت خرد فقط برای مشتریان آنلاین ماصورت میگیرد پس حتما به کارشناسان فروش دیوارپوش ما اعلام کنید که مشتری آنلاین ایرانی دکور می باشید .

قیمت دیوارپوش

ما به جرات می توانیم بگوییم که در بحث قیمت دیوارپوش چه قیمت دیوارپوش پی وی سی و چه قیمت دیوارپوش ام دی اف دارای قیمت مناسبی هستیم . پس قیمت دیوارپوش را از کارشناسان فروش ما سوال کنید چه به صورت عمده و چه به صورت خرده و بعد از مقایسه قیمت دیوارپوش ما با سایر شرکت ها اقدام به خرید دیوارپوش ما با سایر شرکت ها اقدام به خرید دیوارپوش خرد کنید . قیمت دیوارپوش پی وی سی متری 27 هزار تومان تا 39 هزار تومان می باشد که این قیمت دیوارپوش پی وی سی به صورت خورد می باشد و قیمت دیوارپوش ام دی اف از قیمت شاخه ای 46 هزار تومان تا 59 هزار تومان می باشد . و این قیمت دیوارپوش در زمان نگارش این مقاله می باشد . پس حتما قیمت دیوارپوش خود را قبل از خرید دیوارپوش از ما سوال کنید و به قیمت های بالا به هیچ عنوان اکتفا نکنید به فرض مثال قیمت دیوارپوش ذکر شده در بالا برای آبان ماه سال 1398 می باشد .

دیوارپوش ارزان

مهمترین مساله در بحث دیوارپوش ارزان این مساله می باشد که مطمئنا برای تولید دیوارپوش ارزان باید در متریال مصرفی کم کرد تا دیوارپوش ارزان تولید کرد و به این نکته توجه داشته باشید که در مقاومت و کارکرد دیوارپوش یا دیوارکوب شما حتما تاثیر خواهد داشت . البته در مجموع گروه های دیوارپوش که در این مقاله توضیح دادیم دیوارپوش سفید مات و تایل پی وی سی 60*60 جزو دیوارپوش ارزان موجود در بازار می باشد .